4. april - Dan studenata

Dragi studenti,

U ime svih nastavnika i saradnika Farmaceutskog fakulteta čestitam vam vaš dan - Dan studenata. Umesto da se tradicionalno okupimo ovim lepim povodom na Fakultetu i proslavimo zajedno 4. april, obeležavamo ga na daljinu, poštujući pravila izolacije i ograničenja kretanja. Uprkos vanrednim okolnostima, nadam se da ćemo ovo vreme iskoristiti da učinimo nešto dobro i korisno, da naučimo nešto novo, da postanemo svesni potreba starih, bolesnih i nemoćnih i da pokušamo da se bolje razumemo. Ove godine praznik daje priliku za razmišljanje, za mala-velika dobra dela, priliku da se završe stvari koje su ostale započete, da se spreme ispiti koji su teški, da se naprave planovi za vreme kada ćemo se vratiti svim svojim obavezama u punom kapacitetu. Lepo je što smo, iako fizički udaljeni, on-line vezama čvršće povezani nego ikada ranije i što ćemo kroz intenzivnu komunikaciju pokušati da prevaziđemo trenutna ograničenja.

Još jednom – čestitam vam Dan studenata, čuvajte se i ostanite zdravi.

Prof. Slađana Šobajić, dekan

Univerzitet u Beogradu - Farmaceutski fakultet